Heri Haber

BMTAL, Bilim Fuarına Büyük İlgi

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı açıldı.

BMTAL, Bilim Fuarına Büyük İlgi
16 Mayıs 2018 - 9:28 'de eklendi.

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Gençlik hizmetleri Spor İl Müdürü Haşim Eğer, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Okul Müdürü Orhan Avcı, “Tübitak 4006 Bilim Fuarı´nın bu sene birincisini düzenlemiş olmanın mutluluğu içindeyiz. Bilim fuarları genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Fuarımızda 12’si araştırma, 11’i de araştırma-geliştirme olmak üzere toplam 23 projeyi gerçekleştiren öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Bilim Fuarının açılışında İl Milli Eğitim Müdürü Büyük, “Geçen sene 24 tane olan Tübitak Fuarımız bu sene 111 oldu. Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını diliyoruz. Emeği geçen arkadaşları tebrik ediyorum” diye konuştu.

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı Açılışına katılan davetliler projelerin yer aldığı standları gezerek öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Çorum’da Meydana Gelen Asayiş Olayları

Çorum’da Bugün Vefat Edenler

FSM İzcileri Anne Çocuk Kampı Yaptı

Kapat