Heri Haber

Başarılı Okullar Sertifikalarını Aldı

Çorum’da “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” sertifikaları törenle sahiplerine verildi.

Başarılı Okullar Sertifikalarını Aldı
05 Aralık 2017 - 18:56 'de eklendi.

Çorum’da “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” sertifikaları törenle sahiplerine verildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” Projeleri tanıtımı ve ödül töreni Atatürk Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

Törene Vali Yardımcısı Turan Soğukoluk, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Güngör ve Okul Müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Güngör ve İl Sağlık Müdürlüğü’nde Fatma Yağlı “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” sertifikası olan okullar hakkında istatistiki veriler, başvuru şartları ve süreç hakkında bilgi içeren birer sunum yaptılar.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, “Her kademedeki okullarımızın temizlik ve hijyen kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi beslenme ve hareketli yaşam duyarlılığının artırılması için, iyi uygulamaların desteklenmesi ve toplum sağlığının daha yükseltilmesi hedeflenmektedir. Bu proje ile geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza yaşanılabilir bir dünya bırakmak amaçlanmaktadır”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizi hayata hazırlarken sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizin yanında sağlık olmaz ise geleceği şekillendirme ve yön vermede iyi şeyler yapmakta zorlanırız. Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığımızın ortak çalışması olan bu güzel projenin ödül töreni için buradayız. Okul müdürlerimizin çalışmalarıyla eğitim ortamlarının her tarafında temizlik ve hijyen söz konusu. Bu konuda okul müdürü arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın sağlıklı beslenmeleri için kantinlerimizde zararlı olacak şeylerin satılması yasaklanmıştır. Her geçen yıl sertifika alan okul sayımız artmaktadır. Bu sene il genelinde 210 okulumuz ‘Beyaz Bayrak’ 27 okulumuz ise ‘Beslenme Dostu Okul’ sertifikası almıştır. Kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Turan Soğukoluk, “Milli Eğitim Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız geleceğimizi şekillendirme noktasında projeler geliştirmektedir. Bizler de bu projeleri uygulamakla geleceğimize sahip çıkıyoruz. Beslenme alışkanlığımızı, spor alışkanlığımızı, hareketli yaşam alışkanlığımızı çok küçük yaşlarda kazanmalıyız. Okullarımız bu anlamda en büyük eğitim yuvamızdır. ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ setifikası olan okul müdürlerimizi tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Program ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat