Heri Haber

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirildi

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Öğretmenevinde yapılan toplantıda il merkezinde ve ilçelerde 2018 2019 eğitim öğretim yılı genel ve 2019 2020 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmaları değerlendirildi.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirildi
12 Haziran 2019 - 19:39 'de eklendi.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Öğretmenevinde yapılan toplantıda il merkezinde ve ilçelerde 2018 2019 eğitim öğretim yılı genel ve 2019 2020 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmaları değerlendirildi.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, “2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacı; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir. İlimizde 2023 Eğitim Vizyonu ile ilgili çalışmalar eğitimin tüm paydaşlarıyla birlikte tüm hızıyla devam etmektedir. Bu alandaki çalışmalar süreklilik arz etmelidir. Akademik çalışmaları sosyal ve kültürel faaliyetler ile destekleyerek vatanına, milletine bağlı gençler yetiştirmek için durmaksızın çalışmalıyız.

2023 Eğitim Vizyonu’nda da planlandığı gibi öğrencilerimize tasarım beceri atölyeleri ile çift kanatlı, akıl ve gönül ışığında eğitim ortamları sağlamalıyız. Okul profili değerlendirme sistemi ile kendini geliştiren okul hedeflenmektedir. Tüm okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazırlıklarını bu kapsamda değerlendirmesi gerekmektedir. Gerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri olarak okullarımız hazırlıklarını takip etmeli, gerekli yönlendirmeleri yapmalıyız. Türk Millî Eğitiminin Temel Amaçları ve Genel İlkeleri ile 2023 Eğitim Vizyonu Belgemiz bu çalışmalarda çerçevemiz olacaktır.

İlimizde bazı okullarımız tasarım beceri atölyelerine örnek teşkil edecek çok güzel çalışmalar yapılmaktadır.Bu çalışmaların artarak devam etmesi, güzel örneklerin tüm okullarımızda uygulanması için planlamalar şimdiden yapılmalıdır. Ayrıca Müdürlüğümüz şubeleri ve birimleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz sene sonu işlemlerinin eksiksiz ve zamanında tamamlanması okullarımıza gerekli bilgilendirmeleri ve sürecin takibini yapmalıdır. Gelecek eğitim öğretim yılı planlamaları için çalışmalara şimdiden başlamalıyız. Bu hafta sonu YKS sınavına girecek olan öğrencilerimiz için de tercih sürecinde rehberlik yapacak İlçe Koordinasyon Kurulları ve komisyonlar için çalışmalar tamamlanmalı, sınava giren her öğrencimize mutlaka danışmanlık hizmeti verilmelidir.” dedi.

Dilek ve temennilerin ardında İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, toplantıya katılanlara teşekkür ederek başarılar diledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER