Heri Haber

16 Derslik Okulun Açılışı Yapıldı

Çorum Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu)´nin açılışı yapıldı.

16 Derslik Okulun Açılışı Yapıldı
13 Haziran 2018 - 8:54 'de eklendi.

Çorum Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu)´nin açılışı yapıldı.

16 derslikli Çorum Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu)nin açılış programına Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Kır ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonara İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Kır 2003-2017 yılları arasında İlimizde yapılan eğitim yatırımlarını içeren bir sunum yaptı.

Kır konuşmasında: “1333 yeni derslik, 4113 kapasiteli 22 pansiyon, 540 lojman dairesi, 3 hizmet binası, 12 spor salonu, 1 uygulama oteli, 5 atölye ve bir 1 deponun yapımı tamamlanmış, bu yatırımlar için toplam 203 537 770 TL harcanmıştır. Hükümet programı çerçevesinde 2019 yılı sonunda tam gün eğitime geçiş hedefi ile uyumlu bir şekilde eğitim yatırımlarına hız verilmiştir” dedi.

Özel eğitim alanında yapılan yatırımlarla gelinen noktaya dikkat çeken Belediye Başkanı Zeki Gül, “Eğitimde çağ atlanıldığı bir döneme şahitlik etmek son derece bizi memnun ediyor. Bugünkü imkanlarımız devletimizin büyüklüğü ile paraleldir. İnşallah bu eğitim hizmetlerimiz artarak devam eder” dedi.

Çorum Milletvekili Ahmet Sami Cceylan,“Çorum’da özellikle fiziki alanda yapmış olduğumuz yatırımlar ve artan derslik sayılarımız, pansiyonlarımız, özel eğitim merkezlerimiz ortada. İlimizde 1400’e yakın yeni derslik yaptık. İnşaatı devam devam 500 derslik bulunmaktadır. İnşallah önümüzdeki eğitim öğretim döneminde tam gün eğitime geçeceğiz. Bunlar ekonomimizin daha sağlam olduğunun işaretidir. Geleceğimizin teminatı yavrularımız bizim için değerli. Daha güzel günlere beraber gideceğiz inşallah.” dedi.

Vali Necmeddin Kılıç“Ailelerin derdi çocuklarını güzel bir eğitim almalarını sağlamak değil midir? Kaliteli eğitim için gereken nedir? Öğretmen ve öğrencinin buluşma saatini çoğaltırsanız, öğretmen başına öğrenci miktarını azaltırsanız kaliteyi yakalarsınız. Yani tekli eğitime geçersek, aileleri memnun etmiş olursunuz. Bugün Türkiye’nin geldiği nokta göğsümüzü kabartıyor. Benim çocukluğumda sınıflarımız 60 kişilikti. Bugün Çorum’da derslik başına düşen öğrenci sayısı 16 arkadaşlar. Biz bu rakamı daha iyiye götüreceğiz inşallah. Tekli eğitime geçebilmek adına başlattığımız hamle tüm zamanların en yüksek okullaşma hamlesidir. Kıymetli vekilimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çorum’da ilk defa hazine arazilerine arsa karşılığı okul yaptıracağız. 5 tane okulumuzun teklifi Maliye Bakanımızın önünde. İnşallah 2018-2019 eğitim öğretim yılında tekli eğitime geçmiş olacağız.” Dedi.

Açılış kurdelası kesildikten sonra iki yılda yapılan ve yapımı devam eden eğitim yatımlarının yer aldığı fotoğraf sergisi ve Çorum Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu)’nin derslik ve atölyeleri gezildi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Hitit Üniversitesi’nden Mayın Dedektörü

Sungurlu’da Şüpheli Ölüm

STK’lardan Erol Kavuncu’ya Taziye Ziyareti

Kapat