logo

reklam
11 Ocak 2014

1.500 Kişi Umre’ye Gidecek

1.500 Kişi Umre’ye Gidecek

Kaybedeni olmayan yarışmada bin 500 kişi Umre’ye gidecek .

Çorum Eğitim Sevenler Derneği (ÇESDER)’de yarışmanın tanıtım toplantısını başlattı. Dernek binasında yapılan toplantıda, kaybedeni olmayan yarışma olduğu ifade edilerek, yarışma için kayıtların başladığı belirtildi.

Burada konuşan ÇESDER Başkanı Erdem Hızarbaş, Peygamber Efendimiz’in insanlık semasına bir güneş gibi doğarak bütün karanlıkları aydınlattığını dile getirdi.

”O’nun getirdiği mesaj bir huzur kaynağıdır. İnsanlığa yeniden bu huzuru götürmenin yegane çaresidir. ”diyen Hızarbaş, onun sadece yaşadığı dönemin insanlarına gönderilmediğini aktardı.

Hızarbaş şöyle devam etti: ”O, gelmiş ve gelecek tüm zamanların peygamberidir. Peygamber olarak yaşadığı 23 yılın içinde, kıyamete kadar yaşanması muhtemel bütün problemlerin cevabı vardır. Onu hakkıyla tanımak ve tanıtmak için yola çıkan ‘Peygamber Yolu Derneği’ Türkiye genelinde ”Herkes O’nu Okuyor” kampanyasını başlattı. Çorum Eğitim Sevenler Derneği olarak Peygamber Yolu Derneği ile bu kampanyayı ilimiz yerelinde yürütmek için protokol yaptık. Kampanya kapsamında, ortaokul kategorisindekiler Rahime Kaya’nın Hz. Muhammed kitabını, lise kategorisindekiler Reşit Haylamaz’ın Efendimiz adlı eserini, yetişkin kategorisindekiler ise Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Sonsuz Nur adlı eserini okuyacaklar. ”dedi.

24 Mart’a kadar verilen sürenin sonunda tüm katılımcıların sınava tabi tutulacağını ifade eden Erdem Hızarbaş, sınava katılmak isteyenler, kitaplardan kendisine uygun olanı kitapçılardan alabileceklarini ve sınav için kayıt yaptırmaları gerektiğini kaydetti.
Konuşmanın ardından tanıtım toplantısına katılanlara kokteyl ikram edildi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ